Programowanie daje mi to poczucie, że błąd może wystąpić tylko przy ograniczonych, mierzalnych parametrach systemu.
Nie to co w rzeczywistości.

Bateria
wydaje mi się być przydatna i z wieloma kompatybilnymi sprzętami takowa jest.
Natomiast chciałem powiedzieć o nieuczciwości producenta, dystrybutora (trudno określić jednoznacznie) jednak na każdym polu gdzie szukałem pomocy zostałem zignorowany a pomocy szukałem odnośnie wtyczki dla laptopów IBM/Lenovo wtyczki okazały się być przeznaczone na rynek amerykański i rozmiar wtyczek do zasilacza nie pozwalał na ich podpinanie do niektórych modeli w Polsce.

Wtyczki wyglądały niemal identycznie, jest to kwestia ułamków milimetrów dlaczego nie pasują. Głupota producenta laptopów (jeśli to prawda) że na różne rynki robią różne wtyki do zasilacza.

Bateria zakupiona w normalnym sklepie komputerowym. Najpierw zgłaszałem do głównego dystrybutora firmy bajtel.pl (aktualnie firma zakończyła działalność). Rozmowa telefoniczna OK, mailing OK – poproszono o szczegóły i adres i obiecano wysłać mi poprawne wtyki. Niestety nic nie dostałem, firma przestała odbierać telefony i odpisywać na e-maile. Zgłosiłem sprzęt do serwisu sklepu. Trzymali go długo nie raczyli powiadomić mnie o możliwości odbioru. Serwisant mi powiedział że wysłali baterię i odesłano im z nowymi wtykami co okazało się bzdurą, po sprawdzeniu wszystkie wtyki były takie jak w komplecie którego całość musiałem im oddać w ramach tej gwarancji.

W między czasie zgłaszałem problem na stronie amerykańskiego producenta, ogromny formularz kontaktowy ze szczegółowymi danymi włącznie z przymusem załączanie zdjęć produktu i zdjęć wtyczek – żadnej odpowiedzi.

Wtyczka o której mowa:

 

 

 

 

 

 

 

Proszę o kontakt osoby posiadające to urządzenie a w szczególności które miały problem w podłączeniu go z laptopami IBM/Lenovo.

Może coś pozytywnego: urządzenie daje dość duże poczucie bezpieczeństwa w świecie wszechobecnej elektroniki. Mogę swobodnie naładować dowolny telefon czy inną elektronikę w podróży lub jeśli aktualnie nie mam prądu w domu
(a zdarza się to w mojej miejscowości nie tak rzadko).
Bateria jest lekka i łatwa w przenoszeniu, no i ma bardzo elegancki wygląd;)


Napisz komentarz