Programowanie daje mi to poczucie, że błąd może wystąpić tylko przy ograniczonych, mierzalnych parametrach systemu.
Nie to co w rzeczywistości.

Ten post może być już nieaktualny

Odkąd pojawiło się pierwsze wyskakujące okienko w programie Gadu-Gadu zacząłem poszukiwać czegoś innego… ;]
Szukałem niezależnego, darmowego, komunikatora bez zbędnych wodotrysków który będzie obsługiwał kilka kont gg/jabber jednocześnie. Spik/Tlen niestety zbyt mocno był zintegrowany ze swoimi producentami WP.pl, Tlen.pl dlatego mimo kilkakrotnych prób „polubienia” zostawały odinstalowywane.

Strzałem w niemal w 10  okazał się komunikator Miranda, niestety konfiguracja do swoich potrzeb oraz poszukiwania odpowiednich i aktualnych pluginów obsługujących konkretne funkcjonalności przyprawia o ból głowy. Miranda choć na początku jest minimalistycznym programikiem z czasem powodowała konflikty wtyczek, błędy i zawieszenia.

Powrotem do spokoju okazał się komunikator Pidgin. Oczywiście nie spełnia on w 100% moich wysokich wymagań pod względem funkcjonalności, jednak spełnia pozostałe wymagania: dynamicznego rozwoju produktu,  pełnej niezależności (brak jakichkolwiek reklam, znaków sponsorowanych), prostoty i przejrzystości wyglądu oraz protokołu GG gotowego do użycia bez potrzeby instalacji dodatkowych modułów/pluginów.
Zalety (tak na szybko):

  • Pole szybkiego ustawiana opisów (możemy niezwykle szybko zmieniać swój status bez zbędnego klikania, po prostu wpisujemy tekst w polu i klikamy <enter>)
  • Aktualnie pełna obsługa protokołu GG (wyszukiwanie, opisy, avatary, informacja o tym że ktoś aktualnie do nas pisze w polu wiadomości)
  • Możliwość używania kilku numerów gg w jednej instancji programu
  • 100% wersja Polska
  • Grupy kontaktów
  • Możliwość zapisywania statusów
  • Przechwytywanie zdarzeń (opcjonalna możliwość zaprogramowania akcji która ma się wykonać po danej czynności np. zalogowania się danego użytkownika)
  • Wersje na (prawie) wszystkie systemy operacyjne

W skrócie – dla kogo?

Dla wszystkich zwykłych użytkowników komputerów którym oryginalne „naładowane” gadu-gadu muli komputer

Dla tych których reklamy gg zaczynają irytować

Dla zaawansowanych użytkowników którzy chcą używać komunikatora do podstawowych czynności a przy odrobinie postarania się mogących zwiększyć swoje bezpieczeństwo

Dla tych którzy z nostalgią pamiętają czasy pierwszej wersji GG, prostej, szybkiej (ale jednocześnie nie bezpiecznej), służącej po prostu do komunikowania się przez Internet.

Ściągnij Pidgina / Download


Komentarze

Polecam kadu, na wszystkie systemy z jakimi miałem do czynienia, szybki przejzysty no i praca na zakladkach swietna rzecz

Napisz komentarz