Programowanie daje mi to poczucie, że błąd może wystąpić tylko przy ograniczonych, mierzalnych parametrach systemu.
Nie to co w rzeczywistości.

Tagi, znaczniki – najłatwiejszy i najbardziej intuicyjny sposób katalogowania i znajdywania informacji. Oprócz danych tekstowych dzięki tagom możemy wyszukiwać również muzykę, obrazy, video czyli obecnie rzeczy trudne do „sprasowania” i przeszukania treści przez komputer.

Czy zastanawialiście się co „siedzi” oprócz dzwięków w zwykłej mp3ce? Jeśli jesteście zwykłymi zjadaczmi mp3ek – pewnie nie :> Jeśli macie większą kolekcję muzyki, jesteście powiązani zawodowo z muzyką lub korzystacie z dobrodziejstw serwisu last.fm – napewno poprawność tagów (ID3v2) w mp3 nie jest wam obojętne.

Niestety moja sumienność w poprawianiu i uzupełnianiu nazw wykonawców nie wystarczy aby „internet był ładniejszy”. Nie chce też nikogo zmuszać do wchodzenia we właściwości każdej mp3ki i naprawiania błędów innych – ale chciałbym zmusić do uzupełniana tych danych jeśli dana mp3ka jest Twoim dziełem lub miałeś udział w jej utworzeniu. Podawanie takiego „niepełnego” pliku jest złem;] Będzie się dalej roznosić, kopiować i część ludzi będzie się mocno wkurzać. Naprawdę wystarczą podstawowe dane takie jak wykonawca i tytuł utworu. Jeśli nie znasz się na gatunkach muzyki nie wypełniaj pola „Gatunek” :] W komentarzu możesz się podpisać! Czyż to nie dobra reklama? ;)

Winamp niedawno wprowadził funkcję naprawiania tagów ID, wystarczy wejść we właściwości i kliknąć „Automatyczne dodawanie tagów” program wpisuje tagi na podstawie nazwy pliku który z reguły zawiera tytuł i wykonawcę.


Napisz komentarz